Flotila firemních vozů je zpravidla považována jen za jakýsi podpůrný prostředek a při vytváření podnikové strategie jí nebývá věnována příliš velká pozornost. Přitom její optimální správa znamená, že firma ročně ušetří desítky či stovky tisíc, velká společnost dokonce i miliony korun. Šetřit se dá nejen při nákupu vozů, ale i během jejich provozu.

Před pořízením flotily by měl správce vozového parku vypočítat hodnotu takzvané TCO neboli celkovou cenu vlastnictví vozu (viz graf Jak spočítat...napravo). Je to jediná měrná jednotka, která alespoň přibližně dokáže určit náklady na provoz auta po celou dobu, kdy ho podnik využívá, tedy od nákupu až po jeho prodej.

Je nutné si ale zároveň uvědomit, že i když se celkové náklady na počátku spočítají správně, mohou do provozu flotily později zasáhnout předem těžko předvídatelné vnější faktory.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.