Od soboty 19. ledna nabývá účinnosti ustanovení zákona o silničním provozu týkající se odpovědnosti provozovatele vozidla za přestupek. Toto usnesení má pomoci ukončit zneužívání výmluvy na osobu blízkou. To se týká jak běžných řidičů, tak i firem a jejich služebních vozidel.

Nastupuje objektivní odpovědnost

Co se tedy konkrétně mění? Hlavní změnou je zavedení tzv. "objektivní odpovědnosti provozovatele vozidla", díky níž skončí vymlouvání na osobu blízkou při spáchání dopravního přestupku, odpovědní budou majitelé aut, v případě služebních vozů tedy právě podniky.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.