Fakta o kurzarbeitu

Projekt „Vzdělávejte se pro stabilitu“ bude realizován Ministerstvem práce a sociálních věcí prostřednictvím Úřadu práce České republiky. Projekt je financován z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

400 milionů Kč
je zatím alokováno z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, s tím, že se po vyhodnocení výsledků předpokládá uvolnění dalších až 400 milionů Kč (ještě do června 2015).

100 %
platu bude brát zaměstnanec v režimu kurzarbeit. Oproti původnímu plánu mu tedy mzda v této době neklesne na 60 %.

31 tisíc Kč
je hranice určená výší superhrubé mzdy, do níž bude stát mzdy zaměstnanců hradit. Pokud bude chtít firma podpořit dražší zaměstnance, bude muset mzdy dorovnat ze svého.

6 měsíců
je doba, na kterou firma podporu platů zaměstnanců získá. Ministerstvo práce a sociálních věcí ale uvažuje o tom, že by ji ve výjimečných případech prodloužilo až na rok.

20-60 %
Pokles zakázek firmy se musí po dobu tří měsíců pohybovat v tomto rozmezí, aby firma na podporu dosáhla.

100 %
nákladů na školení bude firmě hradit stát, pokud v minulosti žádné dotace ze vzdělávacích programů Evropské unie nečerpala. Pokud už peníze na vzdělávání zaměstnanců čerpala, stát jí na školení pouze přispěje.

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) spustilo 17. září program s názvem „Vzdělávejte se pro stabilitu“ (dříve zveřejňovaný pod názvem český kurzarbeit).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Stát bude z unijních peněz dotovat platy několika tisíc zaměstnanců průmyslových podniků. Program s názvem Vzdělávejte se pro stabilitu bude fungovat tak, že nadbyteční zaměstnanci nezůstanou doma, ale projdou rekvalifikací, aby mohli nastoupit do práce na jinou pozici.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.