České firmy stále častěji k financování svého podnikání využívají takzvané peer to peer (P2P) platformy, které umožňují půjčit si přes internet přímo od investorů bez účasti bank či nebankovních institucí. Jen za letošní rok se český trh s P2P půjčkami mnohonásobně rozrostl. Platformy přitom nabízejí možnosti jak pro firmy, tak pro jednotlivce. Ti je mohou využít nejen k půjčování, ale i ke zhodnocení svých financí.

"Jedná se o služby takzvané sdílené ekonomiky. Podobně jako si na Airbnb můžete pronajmout něčí byt nebo se svézt autem s někým, kdo se zapojil do služby Uber, propojují P2P platformy ty, kteří si potřebují půjčit peníze, s těmi, kteří mají volné finanční prostředky a chtějí je rozumně zhodnocovat," vysvětluje Jitka Esserová, která má na starosti PR a marketing peer to peer projektu Zonky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.