Téměř 150 českých společností v loňském roce přibylo do skupiny firem, jejichž vlastník má adresu v daňovém ráji. V roce 2014 tak mělo majitele sídlícího v zemích daňových rájů 13 247 společností.

Podle údajů poradenské společnosti Bisnode představují tyto firmy 3,2 procenta všech tuzemských firem, jejich podíl na celkovém základním kapitálu dosahuje 16 procent. Meziročně jeho hodnota vzrostla o 7,4 procenta na 430,3 miliardy korun. Celkem podnikatelé do základního kapitálu investovali 2,65 bilionu korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Do základního kapitálu českých firem loni podnikatelé investovali 2,65 bilionu korun, z toho více než 16 procent pochází z daňových rájů.
  • Přitom majitelé firem se sídlem v daňovém ráji ovládají pouze tři procenta českých společností, vyplývá ze statistiky poradenské společnosti Bisnode.
  • Většina firem sídlících v daňových rájích, má adresu v Nizozemí, Lucembursku a dalších on-shore destinacích.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.