Rady pro podnikání
Vyzkoušejte si nový portál zaměřený na malé a střední firmy

VÍCE O PORTÁLU

REGISTRUJTE SE NA 30 DNÍ ZDARMA

Žádný zákon ani právní předpis podnikateli nenařizuje zřízení podnikatelského účtu, pravděpodobně sami dřív či později poznáte jeho výhody.

Jako podnikající fyzická osoba musíte vést daňovou evidenci příjmů a výdajů, která je nezbytná pro výpočet daní. Způsob, jaký zvolíte, záleží jen na vás.

Budete-li z jednoho účtu posílat jak soukromé, tak obchodní platby, budou se vám následně obtížněji rozlišovat. Pokud vám ještě přijde kontrola z finančního úřadu, bude s největší pravděpodobností chtít vidět výpisy z účtu. Úředník tak uvidí i pohyb vašich soukromých financí. Náklady na vedení osobního účtu navíc nemůžete zahrnout mezi daňově uznatelné náklady.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Řada živnostníků řeší, zda pro podnikání využívat firemní, nebo osobní účet. Na rozdíl od firem živnostníkům nikdo nepřikazuje, že musí využívat speciální firemní účet. Záleží jen na jejich rozhodnutí. Pravdou však je, že pro větší přehlednost i případnou finanční kontrolu je oddělení osobních a firemních financí lepší. Proč?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.