Prověření firem

Svoje partnery či konkurenci můžete prověřit také přímo na portále ProByznys.info. Náš nástroj umožňuje získat informace poskytnuté na základě databázových systémů agentury ČEKIA o českých a slovenských ekonomických firmách i živnostnících. Prověřit firmu ZDE

Dobrá úvěrová a platební historie je základem úspěchu při žádosti o každou solidní půjčku. Přílišná velkorysost a důvěra, která zisk mění na investici do úvěru odběrateli však může firmu přivést do značných finančních potíží.

"Zákon o spotřebitelském úvěru přikazuje poskytovatelům prověřit spotřebitelovu schopnost úvěr splácet," říká Miloš Borovička z časopisu dTest, který porovnal hlavní registry dlužníků v Česku.

Banky i nebankovní společnosti si k posuzování vytvářejí společné systémy, kde zaznamenávají například naší platební morálku. "Smí tak činit ovšem jen se souhlasem klientů," upozorňuje Borovička.

Právě úvěrová negativní historie může být jedním z hlavních faktorů, proč má žadatel problém získat úvěr, ať již jde o podnikatele či spotřebitele.

"Negativní záznamy uchovává většina registrů tři až čtyři roky, neúspěšné žádosti o úvěr pak půl roku až rok. Hlavní registry umožňují za poplatek získat výpis, ze kterého lze ověřit své závazky, a v případě nesrovnalostí se domáhat opravy," vysvětluje Miloš Borovička.

Opatřovat si výpis z registrů v souvislosti s žádostí o úvěr je ovšem zbytečné, neboť členské společnosti do nich mají se souhlasem žadatele přístup.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.