Londýnská čtvrť Shoreditch se do světové historie zapsala jako místo, kde se tvořily umělecké, především divadelní dějiny − James Burbage tam v 16. století postavil první anglické divadlo, které se následně stalo domovskou scénou Williama Shakespeara. Bohémská a dělnická oblast v posledních dekádách uvadala, ale nyní je opět cool − z okolí kruhového objezdu na Old Street se stalo centrum hi-tech scény. Podobně jako Karlín v Praze i Shoreditch v Londýně přitahuje hipstery, trendy kavárníky, startupisty, investory. Kanceláře tu má i Seedcamp, fond, který dává peníze mladým firmám v raných fázích jejich rozvoje (takzvané seedové investice) a který patří k legendám evropské technologické komunity. V jeho portfoliu jsou totiž takové hvězdy startupového nebe jako Revolut, TransferWise nebo UiPath, jejichž hodnota se dnes počítá v miliardách dolarů, a tak se o nich hovoří jako o byznysových jednorožcích.

Druhé číslo Speciálu Hospodářských novin je tu. Věnuje se ženám, které mění svět a najdete v něm mimo jiné:
  • Rozhovor s Martinou Navrátilovou o tenisu, politice, rovných právech žen a homosexuálů...
  • Portréty nastupující generace světových lídryň z pera výrazných Češek.
  • Interview s elitní vědkyní Jennifer Doudnaovou, která objevila unikátní metodu na úpravy DNA.
  • Žebříček TOP ženy Česka včetně rozhovorů s vybranými finalistkami.
  • Příběhy nejúspěšnějších světových start-upů založených a vedených ženami.
  • S elitní investorkou Reshmou Sohoniovou o evropské technologické scéně, stěhování z Indie do USA a o tom, proč dává peníze českým start-upům.
  • 124 stran inspirativního čtení jen za 99 Kč.

Pokračování textu ze speciálu Hospodářských novin je k dispozici pouze pro předplatitele Premium HN+

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.