Josef Šíma, který má za sebou více než dvanáctileté působení v Seznam.cz mimo jiné i na pozici šéfa vývoje, bude mít za úkol v start-upu Topíte.cz vytvořit unikátní software a procesy, které zjednoduší řemeslníkům práci a zákazníkům poskytne zážitek a kvalitu služby, na který si zvykli u internetových služeb.

„Topenařina desítky let funguje bez moderních technologií. Běžně se stává, že řemeslníka seženete třeba po třech týdnech urputného prohledávání internetu a mnoha telefonátech. To jsme se rozhodli změnit. Jsme rádi, že na naši nabídku Josef kývnul a že nám pomůže realizovat naši vizi. Tou je postavit Topite.cz jako digitální službu, kdy z objednání nového kotle budete mít tutéž zkušenost, jako když si objednáváte nákup z e-shopu,” říká Daniel Helcl, spoluzakladatel a CEO Topíte.cz.

Pětičlenný vývojářský tým Topíte.cz pracuje na online systému, který zákazníka návodně provede celým procesem od objednání zboží po jeho dodání včetně online plánů revizí, případně také žádosti o evropské dotace. Topíte.cz usiluje o to, aby topenařina patřila do 21. století se vším všudy. Díky tomuto systému bude možné sledovat zakázku od prvního poptání, přes vytvoření nabídky, přípravu materiálu, až po samotnou instalaci a pravidelné servisování - vše na jednom místě, online, vždy přístupné. Zákazník i řemeslník mají jasný přehled o všech úkonech, ceně i dalším postupu.

Poslední tři roky se Josef Šíma věnoval vlastní agentuře Supro Nivelo, firmě specializující se na architekturu internetových služeb, aplikací a online TV. “Těším se na profesní výzvu, kterou v Topíte.cz vidím. Spojení řemesla a moderních technologií je něco úplně nového. V oboru českého topenářství a řemesel vůbec panuje naprosto neuspokojivý stav. Zákazníci často i přes kvalitní služby nedostávají servis, který v dnešní době díky rozmachu digitalizace očekávají,” dodává nový CTO firmy Josef Šíma.

Do prvotního nápadu na firmu, která dokáže plně zdigitalizovat řemeslo, na počátku investovali zakladatelé Enernu. Mentorem Topíte.cz je Tomáš Čupr a Pavel Mucha. Firma se nyní chystá na další investiční kolo, které by mělo proběhnout na podzim letošního roku.

Související