Tuzemská firma Neuron soundware má nakročeno ke slibné budoucnosti. Myslí si to alespoň investoři, kteří nyní do podniku na prediktivní údržbu továrních strojů vložili desítky milionů korun. Menšinové podíly, jejichž výše nebyla zveřejněna, v Neuronu nově získává investiční fond polostátní skupiny ČEZ jménem Inven Capital a maďarská venture kapitálová společnost Lead Ventures. Ta do projektu vstupuje prostřednictvím fondu zaštítěného ropným koncernem Mol a bankou Eximbank. Noví podílníci v českém start-upu získají celkem 5,75 milionu eur (146 milionů korun). Neuron už předloni získal 16 milionů korun od investorů vedených fondem J&T Ventures. Ti si svůj minoritní podíl nadále podrží.  

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru