Vztah Čechů k placení kartou je dvojznačný. Na jednu stranu patří spolu s Australany ke světovým lídrům v používání bezkontaktních karet, na stranu druhou ovšem většinou stále dávají přednost hotovosti. Důvod je prostý: drobným obchodníkům, řemeslníkům či státním a obecním úřadům jinak než papírovými či kovovými penězi často ani zaplatit nemohou. Podle účastníků debaty HN, která se zabývala rozvojem karetních plateb, je přitom placení bezkontaktní kartou či mobilem pro zákazníky rychlejší a pohodlnější. Navíc skýtá i výhody pro podnikatele, kteří se rozhodnou karetní platby přijímat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.