Společnost Phonexia vyvíjí technologii na strojové rozpoznávání řeči. V tomto odvětví již působí globální giganty, jako jsou Google, IBM či Amazon. Podniku založenému studenty z brněnského VUT se ale jako prvnímu na světě podařilo mluvené slovo analyzovat výhradně za pomoci neuronových sítí, které napodobují chování biologických mozků. Díky tomu je systém dvakrát rychlejší a 2,4krát přesnější než jeho předchozí generace.

Phonexia neuronové sítě využívá k biometrickému ověřování identity. Řada podvodníků totiž dokáže za pomoci hlasových modulátorů řeč konkrétních lidí napodobit a pak se za ně vydává na infolinkách bank či pojišťoven. Brněnský podnik ale dokáže takové případy odhalovat, i když se hlasové modulátory neustále zdokonalují. Systém firmy pomáhá i kriminalistům, třeba při identifikaci únosců, kteří po telefonu anonymně žádají o výkupné.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru