HN: Co byste udělala s milionem korun, který byste dnes nečekaně získala?

Pokud se musím rozhodnout hned teď, asi bych volila tradiční schéma, že třetinu někomu daruju, třetinu utratím a třetinu ušetřím.

HN: Nelákalo by vás utratit všechno?

Ani ne. Připadalo by mi to nezasloužené a svým způsobem nehorázné.

HN: Tu třetinu byste darovala komu?

Možná spontánně někomu, o kom bych si teď zrovna myslela, že ji potřebuje. Promítla bych si v hlavě příběhy různých lidí a podle toho se rozhodla. Anebo bych to dala Člověku v tísni. Jednak už jim nějaký čas přispívám a pak se mi hlavně líbí, jak Šimon Pánek tu organizaci řídí. Přijde mi to smysluplné a konzistentní.

HN: Za co byste peníze utratila?

Určitě bych část projedla a propila. Restaurace mě baví. Asi bych dala něco členům rodiny. Anebo víte co? Koupila bych dvě letenky do byznys třídy a někam bychom si s manželem udělali výlet.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V placené části Daniela Pešková odpovídá mimo jiné na otázky, kolik lidí si bere hypotéku přes internet, jaký je její manažerský styl, kdo ji v kariéře nejvíce ovlivnil nebo jakou budoucnost si představuje pro své tři děti.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru