Je odsud vidět na kostlivce Hnáta s kosou, který z budovy Staré radnice každou celou hodinu cinká zvonečkem, i na Koudelovu kašnu, již podle pověsti před stovkami let musel za trest nechat postavit nepoctivý pekař Koudela. Havlíčkobrodské náměstí máme z prvního patra kavárny Vysočina jako na dlani. Scházíme se tu s jejím majitelem Petrem Novotným, který je po zajímavých příbězích lačný − a to nejen po těch, které se vážou k historii města. Pod kavárnou má prodejnu s knihami a sám ve svém nakladatelství Petrkov vydal už na 150 titulů. Nerozhoduje se podle potenciálního obchodního úspěchu knihy, ale podle toho, jestli ho příběh chytne za srdce.

Kromě toho o pár domů dál provozuje Hotel U Zlatého lva, který je asi nejatraktivnějším místem, kde lze ve městě přenocovat. A je to určitě i kvůli tomu, že Petr Novotný při rekonstrukci dokázal naslouchat jeho duši.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Má v Havlíčkově Brodě stylový hotel a k tomu kavárnu, knihkupectví a nakladatelství.
  • To mu ovšem nestačí, neboť je zároveň mistrem Evropy v obřím slalomu na skateboardu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.