Když loni v polovině září přišla Eva Urbanová po víkendu do svého obchodu v Pardubicích, čekala ji tam doslova zkáza. Ve své prodejně, kde ručně vyrábí bedýnky, do nichž dává české dárkové předměty, našla veškerý obsah centrálního odpadu z bytů nad obchodem. "Škoda byla na skladových vánočních limitovaných kolekcích delikates a bedýnkách pro firmy i na designovém nábytku a dalším vybavení. Zničeno bylo téměř vše," popisuje žena, která podniká pod značkou České bedýnky.

Celková škoda se vyšplhala na částku přes 300 tisíc korun. Kdyby sumu musela podnikatelka platit ze svého, znamenalo by to konec nadějně rozjetého byznysu. Pojištěná Urbanová byla, ale ihned zjistila, že to nebylo úplně dostatečné. "Na takové události jsem se pojistila, ale smlouvu jsem podepisovala v jarním období, kdy jsem měla na skladě menší množství zásob asi za 100 tisíc korun," přiznává. Pojistka tak byla ujednána na neodpovídající hodnotu majetku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Při sjednávání pojištění jsou nejčastějšími chybami podnikatelů podhodnocení majetku, zapomínání na pojištění přerušení provozu nebo průběžné neaktualizování pojistky.
  • Letos se pojišťovny chtějí zaměřit na kybernetickou kriminalitu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.