Pokud se budeme bavit o standardním pojištění majetku, odpovědnosti za škody nebo přerušení provozu, za posledních třicet let se toho na českém trhu s podnikatelským pojištěním moc nezměnilo. Je proto nejvyšší čas ho posunout o několik úrovní výš a nabízet firmám skutečnou pomoc, nikoli jen tradiční uzavření pojistné smlouvy.

V první řadě je potřeba zrevidovat strukturu rizik, která v mnoha případech zůstala neměnná a nyní už nedokáže pokrýt potřeby jednotlivých firem a podnikatelů. Moderní doba s sebou navíc přináší i nové druhy rizik a pojištění, se kterými si budou muset pojišťovny poradit. Předpokládám, že do pár let bude běžné pojistit například kybernetická rizika, v nabídce pojišťoven bude i pojištění robotů nebo autonomních továren, zkrátka všeho, co vyplývá z rostoucí automatizace a Průmyslu 4.0.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.