Nebaví vás bílé zdi ve vašich kancelářích a přemýšlíte, jak je oživit? Přinášíme tři nápady, jak vyzdobit stěny ve vaší firmě tak, abyste vylepšili pracovní prostředí, podpořili kreativitu vašich zaměstnanců a pozitivně zapůsobili na návštěvníky firmy.

1. Nechte stěny mluvit za vás

Pokud chcete zaměstnancům zpříjemnit pracovní prostředí nebo je motivovat k lepším výkonům a zároveň dělat dobrý dojem na zákazníky či obchodní partnery, můžete vyzkoušet takzvaný wallmarketing. Jde o dekorativní tapety, které neslouží jen k výzdobě firemních prostor, ale především ke komunikaci a marketingu.  

"Mohou vítat hosty, připomínat historii firmy, její vizi a hodnoty, prezentovat dosavadní úspěchy nebo netradičně ztvárnit navigační systém po budově," přibližuje Luděk Rychtar ze společnosti Arkadia, která podobná řešení nabízí pod značkou Wallmarketing.cz. Tímto způsobem se přitom dají zatraktivnit nejen stěny, ale i další firemní prostory a zařízení, jako jsou skříně, dveře, židle nebo kávovar.

Wallmarketing

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Wallmarketing.cz 

2. Proměňte zdi v kreativní tabule

Zasedačka roku

Hlasujte pro nejatraktivnější české kancelářské prostory na webu Kancelář snů. Udělit svůj hlas interiérům firem, které se přihlásily do soutěže CBRE Zasedačka roku, můžete až do 31. ledna 2017. Kompletní fotogalerii všech přihlášených firem naleznete na webu Zasedačka roku.

Na zdi můžete použít speciální nátěr, který vytváří na hladkém povrchu popisovatelnou a snadno mazatelnou plochu. Podobně jako wallmarketing je možné jej aplikovat nejen na stěny, ale také na dveře či stoly. Výsledný povrch může být bílý nebo barevný. Zvolit můžete také magnetickou variantu nebo černý tabulový nátěr popisovatelný křídami.

Takzvaná "Chytrá zeď" poskytuje prostor pro zápisky z porad či kreativních brainstormingů, rozvíjí tvůrčí myšlení a zefektivňuje spolupráci na projektech. "Její používání může snížit spotřebu papíru až o 10 procent. Nátěr nezatěžuje životní prostředí a navíc odpadá drahá likvidace starých tabulí. Chytrou zeď jednoduše zbrousíte a přetřete jiným nátěrem," uvádí Pavel Minařík, marketingový manažer e-shopu Chytrá zeď, který se těmito nátěry zabývá.

FRNZ5937

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Chytrá zeď

3. Vneste do kanceláře přírodu

Pokud chcete oživit pracovní prostředí zelení, můžete stěny proměnit ve "vertikální či kaskádové zahrady". Systém samozavlažovacích truhlíků je nejen originálním designovým prvkem, ale také zpříjemňuje pobyt v kancelářích.

"Stěny tvořené zelení příznivě ovlivňují psychiku a náladu, snižují hladinu zvuku, zachycují velké množství polétavého prachu a v horkých dnech příjemně snižují teplotu vzduchu," popisuje Kateřina Gluntz, která má na starosti PR komunikaci společnosti Němec Luxusní povrchy, jež se zabývá realizací vertikálních zahrad.

Vertikální zahrada

 

  

Autor: Němec Luxusní povrchy

Související