Expanze na zahraniční trhy je jedním z nástrojů k zajištění rychlejšího růstu vašeho e-shopu. Pozitivem je i fakt, že odstranění bariér na společném evropském trhu je jednou z priorit Evropské komise, jejíž výsledky bychom měli v brzké době pocítit. Každé rozhodování o potenciální expanzi ale začíná u zvážení přínosů a rizik. Připravili jsme pro vás přehled těch nejzásadnějších.

Příležitosti

1.      Růst tržeb a počtu zákazníků

Pokud jste ve svém oboru jedničkou na českém trhu a počet nových zákazníků se vám zvyšuje již minimálně, může být expanze na okolní trhy způsobem k rozšíření vaší zákaznické základny. V krátkodobém horizontu znamená vstup na okolní trhy spíše nízké desítky objednávek, v řadě zemí se vám navíc bude těžko prodávat bez lokální pobočky, přestože pravidla pro přeshraniční obchod v rámci EU takovou možnost nabízejí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zahraniční trhy lákají stále více tuzemských podnikatelů svým obchodním potenciálem. Majitelé e-shopů nejsou v tomto ohledu žádnou výjimkou. Expanze nepřináší ovšem jen výhody, ale představuje i jistá rizika.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.