Elektronická evidence tržeb (EET) by podle předběžných odhadů měla přinést do státní pokladny až deset miliard korun ročně. Její konkrétnější podobu nastínil na konferenci Hospodářské komory ČR ministr financí Andrej Babiš (ANO) a jeho náměstkyně Simona Hornochová. Co z toho pro malé a střední podnikatele vyplynulo? 

Princip fungování EET má být údajně jednoduchý. "Než dá podnikatel účet zákazníkovi, pošle ho přes pokladnu do centra finanční správy. Ta mu zpátky pošle kód, který se vytiskne na účtenku, a tu podnikatel předá následně zákazníkovi," popsala Hornochová. 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.