Mezi technologicky progresivními firmami a těmi, které váhají, se rozevírají ostré digitální nůžky. Vyplývá to z průzkumu Mobilita ve světě malých a středních firem, který byl pro Microsoft proveden letos v 13 evropských zemích včetně České republiky

Tuzemské malé a střední podniky, které používají cloud, očekávají v příštích 12 měsících 2,5krát častěji zlepšení své finanční situace než ti, kteří cloud nemají. Třikrát častěji také vstupují na nové trhy, do nových odvětví či do zahraničí. V neposlední řadě vyvíjejí 1,5krát častěji nové produkty a mají dvakrát vyšší důvěru v bezpečnost svého IT.

„Malé a střední podniky, které používají moderní cloudové technologie, získávají náskok před ostatními, protože dokážou zlepšit vnitřní efektivitu, navázat silnější vztah se zákazníky, využít lépe tržní příležitosti a konkurovat i větším firmám,“ vysvětluje Martin Tolar, ředitel pro malé a střední podniky Microsoft ČR.

Mobilita ve světě malých a středních firem

Na tom, že moderní technologie jsou pro budoucí úspěch firmy kritické, se shodují šéfové i zaměstnanci malých a středních firem. Celkem 86 procent majitelů firem v Česku považuje moderní informační technologii za důležitou pro úspěch jejich podniku a 54 procent zaměstnanců soudí, že moderní technologie včetně nástrojů na podporu mobility jsou kritické jak pro úspěch firmy, tak pro efektivitu při výkonu práce.

Růst tržeb

„Podniky, které moderní cloudové technologie ještě nepoužívají nebo jen v omezené míře, se vystavují riziku rozevírajících se digitálních nůžek. Jejich výkon může ve srovnání s progresivními podniky začít velmi rychle zaostávat, a mohou se tak doslova odstřihnout od příležitostí a úspěchu,“ dodává Tolar. Ukazují to i jiné studie, podle nichž tržby malých a středních firem, které umějí používat nové technologie, rostly v posledních třech letech o 15 procent rychleji než u ostatních.

„Mall.cz během posledního roku téměř zdvojnásobil počet zaměstnanců. Při tak zásadním růstu je umístění firemních mailů, videokonferencí, intranetu či sdíleného diskového prostoru do cloudu nejjednodušší cestou. Vše máme na jednom místě, dostupné kdykoliv odkudkoliv. Šetříme tak interní IT zdroje, a to jak lidi, tak hardware. Rozhodnutí přejít do cloudu považuji za správné," vysvětluje důvody využívání cloudu například generální ředitel Mall.cz Marek Liška.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.