Personální agentura Grafton Recruitment ověřila během prvního pololetí letošního roku úroveň jazykových znalostí bezmála 8000 uchazečů o zaměstnání. Z průzkumu vyplývá, že úroveň jazykových znalostí většiny testovaných je průměrná až podprůměrná.

Tento výsledek odpovídá i průzkumům prováděným v rámci Evropské unie, z nichž Česká republika opakovaně vychází jako země, jejíž obyvatelé význam znalosti cizí jazyků mimořádně podceňují a cizí jazyky ovládají nejméně. Česká znalost angličtiny se pravidelně objevuje na posledních místech žebříčků, alarmující je, že se to týká i jazykové výbavy nejmladší generace.

Češi angličtinou nevládnou

Téměř tři čtvrtiny všech kandidátů si ověřovalo své znalosti angličtiny. Pouhé půlprocento z nich ovládalo testovaný jazyk na výbornou, což je nejméně ze všech testovaných jazyků. Naprostá většina anglicky mluvících se svými znalostmi pohybovala uprostřed hodnotící škály. Nejlepších výsledků přitom dosahovali testovaní z Plzeňska.

Nejlépe svůj jazyk ovládají testovaní z francouzštiny - více než 17 procent z nich zaznamenalo nejvyšší počet bodů a i tady byli nejúspěšnější zájemci o testování z Plzeňského kraje. V případě italštiny, ruštiny i španělštiny bylo poměrně velké množství těch, jejichž jazykové znalosti jsou dosud na minimální úrovni, ale i tady platí, že úroveň jazykové vybavenosti většiny testovaných se pohybuje zhruba uprostřed škály.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.