Vítejte na portálu pro malé a střední firmy

Právě jste na portálu ProByznys.info, který přináší obsah a praktické nástroje malým a středním firmám i drobným živnostníkům.

Objevit díru na trhu je mnohdy snad to nejtěžší ve chvíli, kdy si řeknete, že chcete začít podnikat. Na jednu takovou narazil Roman Sterly, který vymyslel specializovanou sociální síť pro rekreační sportovce Sportcentral.cz. Nejen, že tento projekt má již 80 tisíc uživatelů, ale v září také vyhrál v soutěži společnosti T-Mobile Rozjezdy roku a obdržel tak 100 000 korun pro další rozvoj.

Na začátku bylo přitom jen jedno odpoledne, kdy si chtěl Roman zahrát s kamarádem tenis. Nenašli ale kurt.

Jak síť funguje? Rekreační sportovci si tu podle Romana Sterlyho mohou najít kamarády na sport, domluvit si sportování a vybrat, kam půjdou nebo si místo zarezervovat.

„Pak jsou to sportovní týmy, které přes nás vzájemně komunikují, mohou si na stránkách vést tréninky, uspořádat turnaj, nebo sledovat docházku členů a další statistiky. Kromě nich používají web ke své propagaci majitelé sportovních zařízení, kteří na něm mají zdarma svůj profil, ale mohou využívat i placené služby,“ dodává.

Projekt se stále vyvíjí a vylepšuje, i když začátky probíhaly celkem rychle a bez větších problémů, i přesto, že jeho zakladatelé mohli pracovat jen po večerech. Tušil ale, že takhle to nepůjde dlouhodobě. „Připravil jsem podklady a den před Štědrým dnem roku 2011 jsem oslovil prvního investora. Na Nový rok už bylo vše domluveno a začal jsem hledat zaměstnance,“ popisuje Sterly. Jak Romanovi pomáhají soutěže a jaké jsou jeho plány do budoucna? Přečtěte si celý článek.

 

Dále doporučujeme:

 

Vyzkoušejte si portál pro malé a střední firmy - VÍCE O PORTÁLU ZDE

REGISTRUJTE SE ZDARMA - ZDE

Související