Už nikdy více práce od devíti do pěti pro někoho jiného a dodržování pravidel, které jste nenastavili vy. Máte skvělý podnikatelský nápad a jste připraveni být svými vlastními šéfy. Než roztáhnete křídla a pustíte se do sólového letu, měli byste na tento krok také připravit vaši rodinu. Vaše manželka či manžel a děti se musí do nové situace vžít a cítit se v ní dobře.

1. Zabezpečte si podporu rodiny

I když na počátku vás rodina v plánu postavit se na vlastní nohy podporovala, v dalších fázích to může odmítnout. Zejména tehdy, když potřebujete pro rozvoj firmy nakoupit další stroje, ale manželka by raději investovala do zkrášlování vašeho rodinného sídla. Náhle se může ukázat, že rodina bere vaše podnikání pouze jako váš rozmar a doufá, že vás to brzy přejde. V takovém případě budou všechny vaše investice do firmy brát jako vyhazování peněz.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru