Budějovický Budvar loni zvýšil export ležáku Budweiser Budvar do Německa o 9,3 procenta a dosáhl hranice 205 000 hektolitrů. "Budvaru se to podařilo i přesto, že spotřeba piva v Německu klesla o tři procenta,“ uvedl mluvčí pivovaru Petr Samec.

Prodej značky Budweiser Budvar v Německu loni stoupl jak v maloobchodech, tak v gastronomii. Ležák nabízí v současnosti více než tisícovka německých restaurací a klubů.

Celková spotřeba piva v Německu přitom podle německého svazu pivovarů loni poklesla o tři procenta. V Německu klesá spotřeba piva již dlouhodobě, v roce 1990 vypili Němci 142 litrů piva na hlavu ročně, loni jen asi 106 litrů. Tržní podíl Budějovického Budvaru v Německu se tak dlouhodobě zvyšuje.

Německo je nejdůležitějším exportním trhem Budějovického Budvaru. Na celkovém vývozu pivovaru se dlouhodobě podílí asi z jedné třetiny. Budvar loni vyvezl 580 000 hektolitrů piva, což je téměř polovina produkce.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru