Zastoupení v kolumbijské Bogotě vede bývalá exportní konzultantka agentury Barbora Kaprálová. V minulosti se v rámci exportních zkušeností zaměřovala na celý region Latinské Ameriky a působila v Peru a Chile. Vystudovala politologii a latinskoamerická studia na Univerzitě Hradec Králové a certifikovaný program peruánských studií na Universidad Pontificia Católica del Perú v Limě. Barbora Kaprálová hovoří anglicky, španělsky a má základy francouzštiny a němčiny.

Bogota

„Kolumbie je pro české firmy perfektní bránou do Latinské Ameriky. Jedná se o trh složitý, ale otevřený, ‚hladový‘ a dostatečně velký. Padesát milionů lidí, rostoucí ekonomika i životní úroveň, slabá vlastní průmyslová produkce a stabilní politická situace jsou jen některé z mnoha argumentů, proč by české firmy měly v rámci svých exportních strategií o Kolumbii uvažovat,“ říká vedoucí kanceláře v Bogotě Barbora Kaprálová.

Do čela australské kanceláře v Sydney se postavila Alice Fibigrová, která získala mnohaleté zkušenosti s vedením poboček v Londýně a Dublinu. Vystudovala FTVS UK a MBA na Hallam Shefield University UK. Má zkušenosti ze zahraničního obchodu mimo jiné i z firmy BONAVITA spol. s r. o., kde se zabývala importem a posléze i exportem. V agentuře CzechTrade působí od roku 2001, kde např. vedla Oddělení pro podporu agrárního exportu. Následně absolvovala stáže v Chicagu, Rotterdamu a Sofii. Od roku 2007 vedla zahraniční kancelář v Dublinu a posléze i v Londýně. Po návratu na centrálu CezchTrade vedla oddělení v oblasti Energetiky, vody, odpadů a životního prostředí.

Perth„Austrálie je pro české firmy zajímavý trh i proto, že v současné době se připravuje mezi EU, Austrálií a Novým Zélandem Dohoda o volném obchodu FTA, která bude znamenat odstranění tarifních a netarifních překážek. Významné bude také zvýšení právní ochrany. Trh jistě nabízí příležitosti pro firmy z vodohospodářského sektoru, energetiky, zemědělských technologií či letectví,“ říká Alice Fibigrová.

Text nevyjadřuje názor redakce