S produkcí malého regionálního pivovaru Podkováň se ještě loni možná trochu překvapivě dalo setkat v Kyjevě, kde Podkováň zaujal pozici prémiového dovozového piva za rozumnou cenu. To už je ale pryč. Kvůli současné krizi se ukrajinský distributor již počátkem roku odmlčel...

Podkováň sází na klasický český ležák, pokud možno co nejtradičnější. I proto se vrátil k vaření z čerstvého zeleného chmele.

"Já doufám, že až se situace na Ukrajině uklidní, tak zase obnovíme dodávky. Vybudovali jsme tam docela přátelské vztahy, takže si myslím, že se určitě ozvou," říká ředitel pivovaru Antonín Červený. Pro pivovar to naštěstí žádná katastrofa není, vývozy na Ukrajinu tvořily sotva tři procenta celkové produkce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Malý regionální pivovar Podkováň se na výrobu ovocných radlerů nechystá, sází na tradiční český ležák. Také proto se vrátil k vaření z čerstvého zeleného chmele. Ředitel Antonín Červený doufá, že opět bude moci vyvážet na Ukrajinu jako před konfliktem.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.