Okénko na trhu, které není dostatečně velké pro softwarové obry, ale menší i střední firmu dokáže slušně nasytit, si vyhlédli v brněnské firmě B&M InterNets. Chtějí se výrazně prosadit v oblasti softwaru na rozpoznávání zvířat.

Zanedlouho budou mít při první opravdové zakázce v americkém státě Colorado šanci dokázat, že umějí dodat systém, který dokáže i ve velmi ztížených podmínkách rozpoznat zvěř na kamerách. A hlavně že tenhle jejich systém dokáže výrazně zlevnit jednu z fází přípravy nových dálnic.

Objem amerického trhu, na kterém podle nich zatím nikdo nic podobného nenabízí, odhadují na 50 milionů dolarů ročně.

Brňané na trhu působí již téměř čtvrt století. Po většinu doby se společnost s dvaceti zaměstnanci a přibližně patnáctimilionovým obratem soustředila na velké databáze a jejich struktury. Modelovala procesy například pro firmy zabývající se zpracováním odpadů nebo pro samosprávy.

Ačkoli se zdá, že rozeznávání zvěře je tomu velmi vzdálené, není to podle obchodního ředitele Břetislava Beránka úplně pravda. "Vypadá to jako dva různé obory, ale na konci vždy zase skončíme u databází," říká Beránek. Minimálně cesta k vývoji softwaru, který má zatím pracovní jméno DetectGame, ale klikatá byla.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Milionové zisky si slibuje brněnská IT firma od svého vstupu na americký trh. Umí nabídnout hodně specifický produkt: systém, který zrychlí a zlevní proces analyzování migrace zvěře. Brněnský software už na jaře ověří první velký projekt - plánování dálnice v americkém státě Colorado.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru