Podnikatelka, blond vlasy, metr sedmdesát, vysoká škola, aktivní, se zálibou v literatuře hledá bankéře okolo 35 let, vysokého, se smyslem pro humor, sportovní typ. Zn.: Pro vážný vztah.

Tak mohou vypadat "objednávky" v seznamovací agentuře Náhoda. Ta vyhledává pro náročnější a bonitní lidi partnery na míru. Podobně jako funguje headhunting. 

Majitelka Náhody Veronika Vinterová dříve pracovala jako privátní bankéřka. "Když děláte v téhle oblasti, tak vidíte, jak mají lidé velké peníze, pozice, jsou za vodou. Ale nemusí být nutně šťastní, protože nemají čas nebo zapomínají na vztahy," vysvětluje, jak přišla na nápad založit seznamku pro bohaté. 

Byznys se seznamováním má podle ní v Česku sice spíš negativní pověst, během tří let, co agentura funguje, ale zájem a počet klientů roste. 

Klasickou internetovou seznamku sice také nabízí, základ je ale jinde. "Profily všech kontrolujeme osobně. Připravujeme různé seznamovací akce, jako je třeba degustace vína. Jenže to části klientů nevyhovuje," vysvětluje Vinterová. 

"To jsou lidé, kteří jsou ekonomicky hodně významní nebo známí, a nemůžou si dovolit viset na internetu nebo strávit hodiny a měsíce dopisováním s někým. Chtějí hledání partnera zefektivnit," dodává Vinterová. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Bývalá privátní bankéřka založila seznamovací agenturu pro bonitní a náročnou klientelu. A funguje dobře. Top manažeři nebo třeba politici investují stále častěji do hledání ideálního partnera podobně jako do své kariéry.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru