Dopady dluhové krize jsou znát i pro ty, u nichž by to čekal málokdo.

"K našim klientům patří především lidé se středně velkými, ale i vyššími příjmy. Obracejí se na nás hlavně proto, že nemají potřebnou finanční rezervu pro případ finančních potíží," říká ředitel ­Poradny při finanční tísni David Šmejkal.

Příkladem může být jeden z klientů poradny, kterého kvůli anonymitě nazvěme třeba Karlem. Nikdo by asi nečekal, že se zrovna on, jeden ze šéfů prosperující soukromé firmy, který si během několika let pořídil domek s pozemkem na hypotéku a několik aut, obrátí na tuto poradnu. Dokud vše běželo, jak má, neměl problém financovat náročný životní styl své rodiny z úvěrů od více poskytovatelů. Situace se však náhle změnila, pan Karel přišel o prémie a pak i o základní plat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pan Karel si myslel, že je nezranitelný. V jeho garáži parkovalo několik aut, mohl se pochlubit dobře zaplacenou prací. Během recese ale přišel nejprve o část prémií a později základního platu a najednou měl potíže se splácením jednoho úvěru. Už kritickou situaci pomohlo vyřešit sloučení úvěrů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.