Jan Štrauss - Vědec v byznysu

Majitel společnosti SMT Jan Štraus (nahoře) se vývojem zdravotnických přístrojů zabýval už před listopadem 1989.

První kryochirurgický přístroj na světě vyvinul spolu s kolegy z výzkumného ústavu Akademie věd už v roce 1977. Podnikat začal hned s pádem režimu.

Ve své firmě, kde působí jako ředitel a je zároveň také majoritním vlastníkem, se soustředil nadšence. To, co firma vydělá, vrací zpátky do vývoje. Své přístroje už firma prodala do 45 zemí světa.

O svých veletržních zkušenostech říká:
"Je dobré, když na vašem stánku neustále s někým komunikujete. V lidech takový pohled odbourává bariéry, jsou zvědavější a intenzivně poslouchají, co říkáte."

Když se pražská firma Speciální medicínská technologie (SMT), vyrábějící speciální zdravotnické přístroje, před lety rozmýšlela, na který zahraniční veletrh pojede, musela pečlivě volit. Peníze měla pouze na jeden ročně.

Vyhrála to akce MEDICA Düsseldorf, která byla v té době jedním z největších zdravotnických veletrhů na světě. První dojmy po příjezdu byly překvapivé.

"Počítali jsme s tím, že se výstavy zúčastní také naši konkurenti. Na rozdíl od lokálních výstav, kde konkurenční výrobce zastupují dovozci, jsme ale v Německu čelili profesionálním obchodníkům, kteří své výrobky znali do posledního šroubku," vzpomíná Jan Štraus, ředitel a majoritní vlastník společnosti SMT, která se specializuje na přístroje ničící mrazem rakovinové nádory a na přístroje elektrochirurgické.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.