Sousední Polsko představuje pro Českou republiku velmi zajímavý trh. Jako jediná země v EU si zachovalo ekonomický růst i v době krize, a nejen proto se pyšní označením ekonomický tygr Evropy. Přičteme-li k tomu příbuznost naší kultury i jazyka či pozitivní vnímání Čechů, staví nás to do výhodné počáteční pozice. K úspěchu na tamním trhu však bude potřeba většího úsilí - Poláci jsou pečliví a nároční.

Vývoz z České republiky do Polska se rok od roku zvyšuje. V oblasti působí řada asociací, které se snaží zahraničním zájemcům o investice v Polsku pomoci. Vzhledem k byrokratické zátěži, hierarchizaci managementu a objevujícím se nejasnostem zákonů se vyplácí seznámit se s jednotlivými radami detailněji. Opomenuta by neměla být obchodní etiketa a patřičná propagace nabízených výrobků či služeb.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.