Tipy obsažené v našem seriálu se vztahují k manažerské praxi. To však vůbec neznamená, že jsou použitelné jen ve světě byznysu – svou povahou jsou univerzální a platí pro libovolné prostředí. Pro lepší přehlednost je uvádíme v abecedním pořadí. Předchozí díly jsou k nalezení zde: 

Koncentrace 

Koncentrace patří mezi základní principy efektivního řízení času. U osob majících trvalé a vážné problémy s řízením vlastního času, tedy s jeho trvalým nedostatkem, se téměř vždy setkáváme s tím, že se snaží dělat příliš mnoho věcí najednou. Když jim doporučíte, aby se v daném čase věnovali jej jednomu z úkolů, které před nimi stojí, většinou namítnou, že důležité jsou všechny. Někdy tomu tak skutečně je. Přesto je však nelze vykonávat všechny současně (leda byste některé z nich mohli delegovat, což pochopitelně stojí vždy za zvážení). 

Pro úspěšné vykonání většiny alespoň trochu složitějších úkolů nebo projektů platí, že podstatné není celkové množství času, který prací na daném úkolu strávíte, ale množství času, po který se tomuto projektu budete moci věnovat bez přerušování. Jen málo problémů odolá soustředěnému úsilí. Jen málokteré z nich však lze řešit po částech. 

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.