Tipy obsažené v našem seriálu se vztahují k manažerské praxi. To však vůbec neznamená, že jsou použitelné jen ve světě byznysu – svou povahou jsou univerzální a platí pro libovolné prostředí. Pro lepší přehlednost je uvádíme v abecedním pořadí. První, druhý a třetí díl naleznete zdezde a zde 

Delegování    

Základní principy úspěšného řízení jsou velmi jednoduché: seznamte své spolupracovníky s pravidly, normami, předpisy a dalšími požadavky nezbytnými k úspěšnému provádění práce. Vyberte schopné vedoucí, dejte jim plné pravomoci ve všech každodenních a rutinních záležitostech a ponechte si dostatek času, abyste se mohli soustředit na důležitá rozhodnutí nebo další úkoly, které můžete vykonat jen vy.

Skutečností je, že příliš mnoho manažerů nachází namísto toho potěšení ve všemocnosti, kterou s sebou nese provádění všech rozhodnutí. To však není jen projevem špatného řízení jejich času, ale i postupem, který brzdí tvořivost a brání růstu jejich podřízených. Manažeři, kteří nedelegují, tak dělají špatnou službu i svému podniku. Dlouhodobým úkolem manažera je zapojit do procesu rozhodování co největší počet osob. Snažíte-li se totiž dělat všechno sám, může se z řízení malé jednotky stát časově stejně náročný úkol jako z řízení General Motors.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.