Pojišťovně Axa hrozí pokuta od České národní banky až 20 milionů korun. Za to, že spolupracovala s finančními poradci, kteří lidem nutili produkty jen kvůli vlastní provizi a nehleděli na zájmy klientů. Podle generálního ředitele pojišťovny Axa pro ČR a SR Martina Vogla je s tím teď ale konec.

Axa ukončila spolupráci s pěti stovkami vlastních poradců a se 156 makléřskými firmami. Kvůli nesplaceným dluhům těchto společností přišla společnost o celý roční zisk (250 milionů korun). Opatření na zlepšení kvality prodeje přinesla propad tržního podílu.

"Samozřejmě jsme přišli o obchod, ale nejsem pyšný na objemy, které nepřinášejí zisk," řekl Vogl.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.