Na začátku byl problém s dojížděním do práce. Když Boček ještě jako student pracoval v jednom z brněnských kancelářských center, bydlel za Brnem a dojíždět autobusem ráno nestíhal. Když jel autem, měl zase potíž zaparkovat tak, aby ho policisté neodtáhli. "Až po čase a vlastně náhodou jsem se dozvěděl, že ve stejné budově pracuje člověk, který dojíždí v podstatě po stejné trase jako já. Tak jsme se domluvili," vzpomíná absolvent podnikatelské fakulty VUT na impuls, který ho posunul blíž dnešnímu podnikání. Začal se zajímat o takzvaný carpooling, neboli možnosti synchronizace nabídky a poptávky po dojíždění.

Zjistil, že v Evropě už existují on-line systémy, které například z firem nebo z kancelářských komplexů vytvoří dopravní uzly a jednotliví zaměstnanci si tak mohou naplánovat spolujízdu. Výsledkem je úspora nákladů na pohonné hmoty, parkování a ještě i dobrý pocit z toho, že každý svým vlastním přičiněním přispěje k lepšímu ovzduší a klidnějšímu provozu. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Sedmadvacetiletý Brňan Aleš Boček je historicky prvním obyvatelem Česka, který se zúčastnil programu Erasmus pro mladé podnikatele. Ze stáže v belgické firmě si s know-how rovnou přivezl i kontrakt a hned v Česku rozjíždí "západoevropský" byznys s takzvaným carpoolingem.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru