Na začátku byl problém s dojížděním do práce. Když Boček ještě jako student pracoval v jednom z brněnských kancelářských center, bydlel za Brnem a dojíždět autobusem ráno nestíhal. Když jel autem, měl zase potíž zaparkovat tak, aby ho policisté neodtáhli. "Až po čase a vlastně náhodou jsem se dozvěděl, že ve stejné budově pracuje člověk, který dojíždí v podstatě po stejné trase jako já. Tak jsme se domluvili," vzpomíná absolvent podnikatelské fakulty VUT na impuls, který ho posunul blíž dnešnímu podnikání. Začal se zajímat o takzvaný carpooling, neboli možnosti synchronizace nabídky a poptávky po dojíždění.

Zjistil, že v Evropě už existují on-line systémy, které například z firem nebo z kancelářských komplexů vytvoří dopravní uzly a jednotliví zaměstnanci si tak mohou naplánovat spolujízdu. Výsledkem je úspora nákladů na pohonné hmoty, parkování a ještě i dobrý pocit z toho, že každý svým vlastním přičiněním přispěje k lepšímu ovzduší a klidnějšímu provozu. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru