Už to budou dva měsíce, co se veřejnost dozvěděla, že se novým ředitelem pražského Dopravního podniku, zmítaného kauzami korupčního charakteru, stane čtyřiašedesátiletý Čechoameričan Vladimír Lich (sám se představuje jako Lič). Pro veřejnost však tento manažer, předtím dlouhá léta působící v poradenské společnosti A. T. Kearney, zůstává velkou neznámou, protože zatím drží totálního bobříka mlčení.

Doposud není ani zřejmé, proč pražský primátor Bohuslav Svoboda prosadil 24. února v městské radě právě jeho. Svoboda sám to neozřejmil. Zdroje týdeníku Ekonom hovoří, že mu ho doporučil Michal Mejstřík, člen Národní ekonomické rady vlády.

Sám Mejstřík to nezastírá. "Já osobně se s panem Lichem znám asi pět, nebo šest let. Vím, že se podílel na desítkách mezinárodních projektů a jeho nejbližší spolupracovníci o něm hovoří jen v superlativech," uvádí Mejstřík. O žádných konkrétních projektech ovšem ani on nemluví.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nový šéf pražského Dopravního podniku Vladimír Lich se těší všeobecnému respektu, ačkoli ho téměř nikdo nezná. V čele firmy stojí už téměř dva měsíce, přesto zatím není ani úplně jasné, proč ho primátor Bohuslav Svoboda do čela DPP postavil.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.