Zkuste si představit něco, co bylo dosud v Applu málo důležité, takže se tím Steve Jobs osobně nezabýval.

Zkuste si představit toto: V Los Angeles žije mladý muž jménem Ian Maddox a pracuje v televizní show Warehouse 13 na kanálu Syfy. Předtím byl obchodním zástupcem a „držitelem klíčů“ (neboli náměstkem ředitele) v prodejně Appluv Pasadeně. Krátce poté, co tam začal pracovat, se každý večer po odchodu posledního zákazníka objevovala pracovní četa.

Pracovníci odstraňovali z podlahy dlaždice, postupně přecházeli z jednoho oddělení do druhého a pokládali nové – tmavě šedou žulu dovezenou z Itálie, kterou osobně vybral Steve Jobs. Byla „velmi přepychová, určená pro reprezentační prodejnu,“ říká Ian.

Několik dnů po dokončení prací, časně ráno před otevřením obchodu, přecházeli ve stavu velkého rozčilení po prodejně manažeři. Objevil se i regionální manažer. Potom se ukázal sám Steve Jobs s doprovodem čtyř nebo pěti lidí. Přišel zkontrolovat dlaždice.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • IHNED.cz vám exkluzivně přináší další ukázku z knihy Cesta Steva Jobse: iLeadership pro novou generaci od Jaye Elliota, která česky vyšla v tomto týdnu. V dnešní ukázce se dočtete se o tom, jak se projevoval Jobsův smysl pro detail i pro správně načasovanou pochvalu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.