Ve slušné společnosti se o penězích nemluví. Na tomto principu funguje většina českých firem, zejména těch korporátních. Proti zažitému úzu vystupuje hrstka progresivních otevřených společností, kde otázka "Kolik bereš?" není prohřeškem proti společenským konvencím, ale výsledkem pokusu o nastolení svobodné a transparentní firemní politiky. O to se už nějaký ten rok snaží i v české technologické společnosti Etnetera. "Lidi nejvíce zajímají utajované informace, automaticky v nich hledají nějakou nekalost. Když jim je dáte, přestane téma společností rezonovat," říká šéf Etnetery Martin Palička.


HN: Často se vás kolegové ptají, kolik berete?

Vlastně se mě na to nikdo nezeptal. Jsou to dva roky, kdy jsem všem zaměstnancům řekl, kolik beru já i mí kolegové ve vedoucích pozicích. Nováčkům to taky netajím. Vědí, kde si to mohou zjistit. Naprostou většinu ale platy kolegů nezajímají. Zbořili jsme jedno tabu a tyto otázky se úplně vytratily.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.