Péče o lidské zdroje patří k důležitým aspektům života všech firem, týká se tedy i start-upů. Dle definice jde o nově vznikající či začínající firmu a její krátký život lze z pohledu zaměstnanců a jiných lidských zdrojů rozdělit do několika fází.

V první fázi bude nejdůležitější vymezit právní nastavení podnikání, tj. zakladatel se musí rozhodnout, zda podnikat pod svým jménem, či v korporaci. Výhodou první varianty je flexibilita, jednoduchost a možnost uplatnit pro daňové účely výdaje paušální částkou ve výši 40-80 procent příjmů, bez nutnosti uchovávat doklady a prokazovat účelnost vynaložených nákladů.

Komplikovanější je naopak přibrání dalších lidí (společníků či investorů) a plné osobní ručení celým majetkem. Naproti tomu korporace (a. s. nebo s. r. o.) zaručí jednodušší vstup společníků nebo investorů a omezené ručení, které se však netýká jednatelů a členů představenstva - ti nesou osobní odpovědnost za řízení korporace. U právnických osob taktéž nelze uplatňovat paušální výdaje, společnost zdaňuje skutečný zisk a při jeho distribuci společníkům dále sráží daň z příjmů fyzických osob.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.