Blíží se doba dovolených a část zaměstnanců má možnost od své firmy získat takzvaný příspěvek na dovolenou. Ten může představovat částku až 20 tisíc korun za rok, což je pro mnohé velmi atraktivní. Má to ovšem své opodstatněné "ale".

"První nutnou podmínkou je takzvaná nepeněžní forma poskytnutého příspěvku. Pokud by příspěvek byl poskytnut v penězích, musel by být zdaněn stejně jako mzda. Nelze tedy zaměstnanci poskytnout peníze s tím, že on sám za ně zaplatí dovolenou - například pobyt a stravu ve zvolené destinaci, ale vše probíhá tak, že dovolenou uhradí zaměstnavatel a zaměstnanci předá až samotný poukaz na dovolenou," vysvětluje Monika Bartošová z KODAP.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.