I přes svá specifika kopíruje sektor malých a středních firem vývoj hospodářské situace. Krize z roku 2008 tedy pochopitelně poznamenala i jej. Nejhorší dopady jsou naštěstí zažehnány a firmy začínají do budoucna hledět s optimismem. Alespoň ve většině odvětví. Vyplývá to z analýzy UniCredit Bank, kterou představila na tiskové konferenci "Malé a střední podniky, zlaté ruce a motor české ekonomiky". Výchozí údaje jsou za rok 2012 - novější data zatím nejsou k dispozici.  

Stejně jako jinde se krize ve SME sektoru promítla do zaměstnanosti, i když ne tak dramaticky jako u zbytku. "U malých a středních podniků zaměstnanost od roku 2008 klesala mírněji než v celé ekonomice, a to díky přírůstku OSVČ. Řada propuštěných zaměstnanců se totiž nešla přihlásit na pracovní úřad, ale začala podnikat. Zároveň se tento sektor začal zvedat o rok rychleji," popsal Pavel Sobíšek, hlavní ekonom UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.