Rok 2015 přináší celou řadu legislativních změn. Mezi nimi se nachází několik novinek, díky kterým mohou ušetřit například rodiče s dětmi. Jde o navýšení daňových slev na druhého potomka, možnost uplatnit slevu na dani za umístění dítěte do školky, porodné na druhé dítě i třetí sníženou sazbu DPH. 

První potěšující změnou je zvýšení daňových slev na děti, které s rodičem žijí ve společně hospodařící domácnosti. V současné době je daňové zvýhodnění na jedno dítě 13 404 korun ročně, tedy 1 117 korun měsíčně, tato částka se měnit nemá. Nárůst je až u dalších potomků.  

"Novela plánuje zvýšení daňového zvýhodnění na druhé dítě o 200 korun měsíčně, tedy o 2 400 Kč ročně. Na třetí a každé další dítě o 300 korun měsíčně, tedy o 3 600 Kč ročně. Maximální výše daňového bonusu zůstává nezměněna. Daňové zvýhodnění bude možné uplatnit dle aktuálního počtu vyživovaných dětí. Pokud v průběhu roku dojde ke změně počtu dětí, například narodí se další dítě, případně některé z dětí ukončí studium, pak se stanovují přesná pravidla, jak daňové zvýhodnění uplatnit," vysvětluje Jaroslava Hanková, Tax Manager z poradenské skupiny Apogeo Group.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.