Mezi nejčastější prohřešky zaměstnanců patří vyhledávání, stahování a v mnoha případech i šíření nelegálních kopií softwaru či vyhledávání a nabízení pornografických materiálů. Pro potřeby kontroly využívání výpočetní techniky a služeb elektronických komunikací je možné využít některý z monitorovacích softwarových nástrojů, které nabízí na trhu řada softwarových společností.

Ačkoli český právní řád nezná trestní odpovědnost právnických osob a nemůže tedy dojít k uložení trestu firmě samotné, může být trestná činnost některého ze zaměstnanců firmy spáchaná s využitím technických prostředků zaměstnavatele spojena s významnými obtížemi a nepříjemnostmi pro firmu samotnou.

Jako příklad lze zmínit zejména možnost zabavení technických prostředků firmy (např. osobních počítačů nebo pevných disků) pro účely vyšetřování, přítomnost vyšetřovatelů v prostorách firmy apod.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.