Rady pro podnikání
Vyzkoušejte si nový portál zaměřený na malé a střední firmy

VÍCE O PORTÁLU

REGISTRUJTE SE NA 30 DNÍ ZDARMA

Diskriminace a zákon

Zákon o zaměstnanosti zakazuje diskriminaci v přístupu k zaměstnání z následujících důvodů – pohlaví, sexuální orientace, rasový nebo etnický původ, národnost, státní občanství, sociální původ, rod, jazyk, zdravotní stav, věk náboženství či víra, majetek, manželský a rodinný stav, povinnosti k rodině, politické nebo jiné smýšlení, členství a činnost v politických stranách nebo politických hnutích, členství a činnost v odborových organizacích nebo organizacích zaměstnavatelů.
Diskriminace z důvodu těhotenství a mateřství se považuje za diskriminaci z důvodu pohlaví.

Zákon o zaměstnanosti stanoví  zaměstnavatelům povinnost  zajišťovat rovné zacházení se všemi  osobami uplatňujícími právo na zaměstnání.

Správně napsaný pracovní inzerát patří mezi dovednosti, bez kterých se neobejde žádná firma ani podnikatel, který plánuje nabírat nové zaměstnance.

Takový inzerát může na volnou pozici přilákat dostatečný počet relevantních uchazečů a zároveň odradí ty nevhodné, na druhou stranu skrývá několik úskalí, kterých je třeba se vyvarovat. Jedním z nich je riziko inzerátu, který je diskriminační. Řada personalistů nebo právníků zabývajících se pracovním právem vám potvrdí, že i samotný inzerát může mít za jistých okolností diskriminační povahu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.