Firmy by měly být na pozoru. Podle aktuálního průzkumu celosvětové sítě poradenských společností KPMG CEE Data Theft Survey 2012 se totiž bude riziko krádeží firemních dat v následujících třech letech nadále zvyšovat. Tvrdí to alespoň 52 procent společností, které působí na spotřebitelských a maloobchodních trzích ve střední a východní Evropě.

Nejrizikovější jsou přitom vlastní zaměstnanci, především zástupci středního managementu. Některé z nich totiž mohou ukradená firemní data dovést k lukrativní pracovní pozici u konkurence. Díky přenositelným médiím, zejména pak USB diskům, dnes není problém cenná data stáhnout a z firmy jednoduše odnést.

Ke krádeži stačí USB disk

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.