V prvním díle našeho seriálu o CSR jsme si popsali, že jsou to právě malé a střední podniky, kdo je hlavním nositelem společenské odpovědnosti v tuzemsku. Podívejme se na příklady několika z nich, které se ocitly jako nominované či dokonce vítězné v ceně Top odpovědná firma roku. Tu pořádá platforma Byznys pro společnost. 

  • PRO-BIO (výrobce a zpracovatel biopotravin, odpovídá Barbora Hernychová, marketingové oddělení)

Proč jste se rozhodli ve Vaší firmě začít řešit společenskou odpovědnost a jakým způsobem? 

BH: Naše firma podniká v regionu s velmi vysokou nezaměstnaností. V současné době našlo na různých pozicích v naší firmě zaměstnání přes sto lidí. Podporujeme místní komunitu, místní sportovní organizace a úzce spolupracujeme se základní školou na projektu Ekoškola. Pro děti organizujeme exkurze do našich provozů, podílíme se na kroužku vaření, kde se děti učí vařit z biopotravin, a podílíme se na celkové změně jídelníčku v místní školní jídelně, kde se postupně začínají objevovat i biopotraviny. Už samotné hospodaření podle principů ekologického zemědělství a produkce biopotravin je obrovským přínosem pro místní krajinu a životní prostředí. 

Rozšiřování naší firmy je spojeno s obnovou takzvaných brownfields – starých rozpadajících se nevyužívaných objektů. Při svém podnikání jsme nezabrali ani metr čtverečný nové půdy, veškeré objekty vznikly rekonstrukcí a dostavbou těchto starých budov. Například mlýn je v místě staré sýpky z 50. let minulého století, administrativní budova, balírny, sklady a nový bezlepkový mlýn v budově z 19. století bývalého podniku rodiny Buhlových. 

Spolupracujeme také s organizací Člověk v tísni na projektu, který pomáhá začínajícím ekologickým zemědělcům v Moldávii. Místním zemědělcům předáváme zkušenosti a pomáháme jim jejich produkci zobchodovat. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.