„Soustřeďte se na svou práci“, doporučují manažeři často svým zaměstnancům. „Pokud by se nám podařilo, aby se lidé soustředili na své úkoly, vykonali by podstatně více práce“, stěžují si svým kolegům. Prvým předpokladem toho, aby se zaměstnanci mohli soustředit na své úkoly a nerozptylovali se záležitostmi, které jsou pro dosažení jejich výsledků nepodstatné, jsou však jasně zadané úkoly.

Nestanoví-li manažer úkoly svým spolupracovníkům jasně a jednoznačně, ať již proto, že se spoléhá, že je jeho podřízení znají, nebo dokonce sám přesně neví, co chce, plýtvá časem i motivací svých zaměstnanců.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nesprávné zadání a vysvětlení pracovních úkolů patří k nejzávažnějším chybám při řízení lidí vůbec. Výsledek práce závisí totiž na tom, jak byla zadána. Konkrétní příklady si přečtěte ve třetím díle seriálu, který se věnuje řízení lidí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.