Vůdcovské schopnosti nejsou důležité jen v čele organizace, ale na všech řídících úrovních. Vedoucí s vůdcovskými schopnostmi lidé potřebují, a většinou  je i vyžadují. Vyvolávají totiž jejich důvěru a posilují jejich jistotu, mimo jiné tím, že jsou schopni jasně a včas rozhodnout (a přijmout za své rozhodnutí odpovědnost), že jsou ochotni svým spolupracovníkům pomoci nebo je v jejich práci povzbudit.

Vedoucím vybaveným těmto předpoklady zaměstnanci naslouchají a jejich požadavkům vycházejí ochotněji vstříc. Úloha vůdcovských schopností proto narůstá, je-li organizace vystavena změnám nebo nejistotě. Získat zaměstnance pro nové cíle, přesvědčit je o potřebě změn a omezit jejich obavy vyžaduje nejen přesvědčivé argumenty, ale i osobní autoritu vedoucího.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.