Vůdcovské schopnosti nejsou důležité jen v čele organizace, ale na všech řídících úrovních. Vedoucí s vůdcovskými schopnostmi lidé potřebují, a většinou  je i vyžadují. Vyvolávají totiž jejich důvěru a posilují jejich jistotu, mimo jiné tím, že jsou schopni jasně a včas rozhodnout (a přijmout za své rozhodnutí odpovědnost), že jsou ochotni svým spolupracovníkům pomoci nebo je v jejich práci povzbudit.

Vedoucím vybaveným těmto předpoklady zaměstnanci naslouchají a jejich požadavkům vycházejí ochotněji vstříc. Úloha vůdcovských schopností proto narůstá, je-li organizace vystavena změnám nebo nejistotě. Získat zaměstnance pro nové cíle, přesvědčit je o potřebě změn a omezit jejich obavy vyžaduje nejen přesvědčivé argumenty, ale i osobní autoritu vedoucího.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.