Podnik úzce spjatý s osobou zakladatele, který zároveň vykonává funkci jednatele, nebo generálního ředitele, je u nás velmi obvyklý jev.

Když však tento jednatel utrpí úraz a je několik měsíců neschopný vykonávat svou roli statutárního zástupce společnosti, vede tento stav k dočasné paralýze společnosti. To může firmu velmi vážně ohrozit.

(Ne)připraveni

40 PROCENT
tuzemských firem má připravený plán pro předání společnosti včetně plánu pro případ vážné nemoci či úmrtí majitele. Zbytek se touto otázkou nezabývá. Vyplývá to z letošního průzkumu poradenské společnosti PwC.

Zejména pokud jednatel a vlastník v jedné osobě neměl pro daný případ připravený žádný krizový scénář. Nejen že ve společnosti může nastat stav „bezvládí“, kdy není jasné, kdo může vydávat jaké příkazy, ale z právního pohledu rovněž nemá kdo společnost zastupovat navenek. Přitom je možné na tuto situaci společnost připravit.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.