Šestnáctiletý Marián Dubecký pracuje s neuvěřitelnou lehkostí. Obří stroj na vstřikování plastů ovládá elegantně a obratně, jako by nikdy nedělal nic jiného.

"Tenhle žák je nejlepší ve třídě," podotýká s úsměvem Zdeňka Buršíková, ředitelka Středního odborného učiliště v Domažlicích, zatímco chlapec zaujatě obsluhuje masivní stroj se vstřikovací formou. Je jedním z prvních, kteří se účastní v Česku zatím unikátního projektu na podporu učňovského školství: soukromá firma Gerresheimer, která stejně jako mnohé další výrobní podniky nemůže na českých učilištích sehnat nové pracovníky, se rozhodla, že nebude čekat na stát, a své lidi si připravuje sama.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.